Amerykańscy eksperci doradzają w tworzeniu miasteczka Siewierz

01.07.2009
    

Twórcy amerykańskich miasteczek Baldwin Park oraz Celebration będą współpracować z TUP przy tworzeniu pierwszego w Polsce eko-miasteczka w Siewierzu. Powstanie na powierzchni 120 ha, na terenie gminy Siewierz – niedaleko Katowic i autostrady A1 nad Zalewem Przeczycko-Siewierskim.

– Chcemy, aby miasteczko Siewierz stało się wzorcowym przykładem dobrej urbanistyki, projektem inspirującym i wyznaczającym nowe standardy jakości w Polsce. Naszą intencją jest harmonijne połączenie tradycji i nowoczesności oraz realizacja koncepcji współgrającej z otoczeniem. Będzie to pierwszy tego typu projekt w Polsce. Zgodnie z podpisaną właśnie umową, w jego stworzeniu pomoże nam David Pace i pozostali doświadczeni specjaliści z grupy New Broad Street Companies. To właśnie oni stworzyli w ostatnich latach w Ameryce Północnej takie miasteczka jak Baldwin Park, czy Celebration. Oba projekty oparte zostały na zasadach zrównoważonego rozwoju i odniosły spektakularny sukces, finansowy – mówi Robert Jacek Moritz, Prezes firmy inwestycyjnej TUP (i jednocześnie należącej do TUP spółki Chmielowskie, prowadzącej projekt miasteczka w Siewierzu).

Zarówno Baldwin Park, jak i Celebration położone są na Florydzie. Założycielami pierwszego miasteczka jest rodzina Pritzker (m.in. właściciel sieci Hoteli Hyatt), a drugiego firma Walta Disneya.

Do zadań grupy New Broad Street należeć będzie m.in. wsparcie TUP i spółki Chmielowskie w weryfikacji planów urbanistycznych i architektonicznych miasteczka w Siewierzu, pomoc w opracowaniu szczegółowych planów marketingowych i sprzedażowych projektu, a także aktywne poszukiwanie partnerów do realizacji tego przedsięwzięcia.

– Po raz kolejny jako rodzina czerpiemy inspirację z Ameryki. Korzystając z najlepszych przykładów stworzona została firma Servisco. W Siewierzu też będziemy korzystać z doświadczeń najlepszych, czyli New Broad Street Companies. Konsekwentnie działamy wbrew trendom. Dwa lata temu podczas największego boomu mieszkaniowego inwestowaliśmy w nieruchomości komercyjne, które dziś stanowią stabilne źródło dochodu. Teraz wspólnie z Amerykanami stworzymy kolejny dochodowy projekt – dodaje Robert Jacek Moritz.

– Miasta, których budowa została oparte na zrównoważonym rozwoju są na świecie najbardziej wartościowym segmentem rynku nieruchomości. Cieszymy się, że możemy wspierać TUP w realizacji pierwszego takiego projektu w Polsce. Zarówno plany, jak i samo miejsce nieopodal Siewierza oceniamy jako bardzo atrakcyjne. Uważamy, że dzięki doświadczeniu rodziny Moritz w tworzeniu nowych trendów w Polsce, projekt ten wyznaczy nowe standardy w budownictwie mieszkaniowym nie tylko na rynku krajowym, ale w całej Europie Środkowo-Wschodnie – mówi David Pace, Prezes New Broad Street.

 

menu

Pliki cookies są używane do prawidłowego działania tej strony. Oznacza to, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji. X Zamknij