Firma kurierska X-press Couriers rozpoczęła testy samochodów elektrycznych marki smart

12.01.2012
    

Firma kurierska X-press Couriers rozpoczęła testy samochodów elektrycznych marki smart.
List intencyjny podpisany 12 stycznia z przedstawicielem koncernu Daimler ma doprowadzić do uzupełnienia floty samochodów X-press Couriers o ekonomiczne i przyjazne środowisku pojazdy elektryczne.

X-press Couriers, Spółka o utrwalonej pozycji na rynku przesyłek miejskich, krajowych i międzynarodowych, podpisała list intencyjny z Mercedes-Benz Polska oraz autoryzowanym dealerem Auto Idea Sp. z o.o. Na mocy zawartego porozumienia, do floty samochodów Spółki włączony został nowy pojazd elektryczny smart fortwo electric drive. W ciągu najbliższych miesięcy będzie testowany na ulicach Warszawy – w trudnych zimowych warunkach sprawdzane będą jego właściwości użytkowe oraz koszty eksploatacji. Pojazd testowy zaangażowany zostanie do obsługi przesyłek miejskich, tak więc wielu stołecznych klientów X-press Couriers będzie miało okazję przyjrzeć się nowemu produktowi koncernu Daimler.
Smart fortwo electric drive to innowacyjny osobowy pojazd elektryczny wyróżniający się atrakcyjnymi parametrami użytkowymi. Z punktu widzenia firmy kurierskiej najważniejsze cechy samochodu to:
•   prędkość maksymalna:  120 km/h
•   zasięg po jednym ładowaniu akumulatorów: 140 km
•   bardzo krótki czas ładowania akumulatorów
•  akumulatory zintegrowane z płytą podwoziową pojazdu – nie ograniczające jego powierzchni użytkowej

Konferencja prasowa »

Z uwagą obserwujemy zmiany na ryku samochodów osobowych i dostawczych. Nie mamy wątpliwości, że przyszłość usług transportowych i kurierskich, szczególnie w warunkach miejskich, należy do pojazdów o napędzie elektrycznym. Dlatego postanowiliśmy już teraz rozpocząć projekt elektryfikacji naszej floty pojazdów. Ma on charakter długoterminowy i będzie wiązał się ze znaczącymi nakładami kapitałowymi. Postanowiliśmy zlokalizować markę, która zapewni nam dostęp do najnowszych technologii oraz pojazdów o najlepszych parametrach użytkowych. Stąd współpraca z firmą Mercedes-Benz – powiedział Adam Tomczak, Prezes X-press Couriers.
To dla nas bardzo ważne, że mamy możliwość zaprezentowania nowego pojazdu nie tylko jako ekologicznego i ekonomicznego środka transportu dla użytkowników indywidualnych, ale także funkcjonalnego pojazdu dla firmowych flot. Cieszymy się, że firma X-press Couriers razem z nami już teraz chce tworzyć rewolucję na drogach. Bo jak inaczej nazwać wprowadzenie do floty
w 100-procentach elektrycznego samochódu o zerowej emisji CO2, który ma zasięg 140 km. W dodatku ten dystans pokonuje za cenę jedynie 10 zł – Paweł Miszkowski Mercedes-Benz Cars Sales & Marketing Director
Informacje na temat przebiegu testów samochodu elektrycznego smart będą publikowane na stronie internetowej Spółki (www.x-press.com.pl) oraz stronie X-press Couriers na Facebooku, która zostanie uruchomiona w styczniu 2012 roku.
________________________________________

Informacje dodatkowe:
X-press Couriers
X-press Couriers to spółka o utrwalonej pozycji na rynku przesyłek miejskich, krajowych
i międzynarodowych. Jej historia sięga 1996 roku, kiedy powstała marka X-press Bikers. Jako pierwsza polska firma wykorzystała przewagę, jaką w zakorkowanej stolicy daje sprawna sieć kurierów rowerowych. Wkrótce na ulicach miast pojawiły się charakterystyczne, żółte samochody oznaczone literą X. X-press Couriers realizuje każdego dnia około 1500 przesyłek.
Spółka stale poszerza swój zasięg – obecnie dysponuje 17 punktami zlokalizowanymi w największych aglomeracjach Polski (w Warszawie, Krakowie, Szczecinie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach i Łodzi), co stawia ją na pierwszym miejscu wśród prywatnych operatorów pocztowych. W kolejnych trzech latach liczba placówek obsługujących przesyłki może ulec potrojeniu, między innymi dzięki wykorzystaniu przez X-press Couriers atrakcyjnego, przyciągającego partnerów systemu franczyzowego.
Wszystkie nowe lokalizacje tworzone są w oparciu o koncepcję nowoczesnych butików pocztowych X-Store. Polega ona na pełnej integracji sklepów pocztowych z ich otoczeniem – dzięki ulokowaniu w strukturze parków biznesowych i dużych biurowców spółka jest w stanie być naprawdę blisko klientów. O skuteczności opisywanego modelu świadczy portfolio klientów – z usług X-Store i X-press Couriers korzystają największe polskie przedsiębiorstwa oraz korporacje międzynarodowe (wśród nich firmy o profilu technologicznym). Są to podmioty wyróżniające się pod względem świadomości  odpowiedzialności społecznej, dla których możliwość  korzystania z „zielonych” usług ma duże znaczenie – także ze względów wizerunkowych.
W 2010 r. doszło do połączenia X-press Couriers z firmą Data Logistics. Tym samym spółka stała się członkiem Grupy TUP zyskując wsparcie funduszu inwestycyjnego notowanego na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
Obecność X-press Couriers na rynku przesyłek międzynarodowych jest możliwa dzięki strategicznemu aliansowi z siecią Skynet Worldwide Express .

Auto Idea sp. z o.o.
Auto Idea sp. z o.o. należy do największych dealerów Mercedes-Benz w Polsce prowadząc sprzedaż i serwis samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych Mercedes-Benz oraz smart .
Działalność rozpoczęła w 1999r, tworząc nowy autoryzowany salon Mercedes-Benz w Białymstoku. Po 4 latach siedziba została przeniesiona do nowo wybudowanego obiektu, który w krótkim czasie zdobył rzesze lojalnych klientów. Zaledwie rok później Auto Idea wzbogaciła się o nowy punkt dealerski w Olsztynie, co spowodowało, że znacznie zwiększyła swój zakres działania.
Najważniejszym momentem w dalszym rozwoju firmy było otwarcie salonu Mercedes- Benz w podwarszawskich Łomiankach w grudniu zeszłego roku. Otwarcie nowego salonu , który ma obsługiwać klientów z północnej części aglomeracji warszawskiej, największego rynku samochodów w Polsce, daje nowe możliwości rozwoju sprzedaży samochodów i usług serwisowych. Pozwoli to na podwojenie obrotów firmy oraz na znaczne zwiększenie udziału Auto Idea w sprzedaży Mercedesa i smarta w Polsce.
Budując salon w Łomiankach firma zainteresowała się nowymi możliwościami jakie stwarza napęd elektryczny i postawiła sobie za cel, aby być liderem na tym nowo powstającym rynku. Zakłada, że będzie aktywnie wspierać wszystkie inicjatywy promujące ekologiczne środki transportu w Warszawie i okolicy.
Inwestycja realizowana była w oparciu o najnowocześniejsze rozwiązania techniczne i architektoniczne. Jednocześnie Auto Idea zadbała o zatrudnienie wysoko wykwalifikowanej kadry zarówno w serwisie jak i w salonie sprzedaży. Celem nadrzędnym firmy jest zapewnienie  najwyższej jakości  obsługi klienta i umożliwienie pełnej satysfakcji z użytkowania samochodów Mercedes- Benz i smart.

smart fortwo electric drive
Od końca 2009 roku smarty fortwo electric drive były przekazywane wybranym klientom w leasing. Okres leasingu ograniczono wtedy do czterech lat i 60.000 kilometrów. Pierwsze samochody były przewidziane dla projektu „e-mobility Berlin”. W ramach tego projektu Daimler AG we współpracy z koncernem energetycznym RWE i przy wsparciu rządu federalnego oraz miasta Berlin tworzy aktualnie warunki zapewniające jeżdżenie bez lokalnej emisji spalin przy wykorzystaniu napędów akumulatorowo-elektrycznych. Obejmowały stworzenie stacji ładowania prądem, umożliwiających automatyczną komunikację między elektrycznymi samochodami, a terminalami sieci elektrycznej, aby zapewnić ładowanie akumulatora w czasie, gdy prąd jest najtańszy.
Kolejne samochody nowej generacji smarta fortwo electric drive zostały wykorzystane w Hamburgu, Paryżu, Rzymie, Mediolanie i Pizie, ponadto w Madrycie oraz w innych projektach, realizowanych w Europie. Część samochodów zostanie przekazana do wielkich miast w USA.
Od 2012 roku smart fortwo electric drive, zgodnie z odnotowywanym już dziś, bardzo żywym zainteresowaniem, wejdzie do produkcji wielkoseryjnej i jako normalna część oferty marki smart będzie sprzedawany w sieci dealerskiej smart. W ten sposób smart w typowy dla siebie pionierski sposób będzie zapewniał indywidualną, a przy tym atrakcyją mobilność w metropoliach i aglomeracjach wielkomiejskich z zachowaniem zasady: zero lokalnej emisji spalin.

menu

Pliki cookies są używane do prawidłowego działania tej strony. Oznacza to, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji. X Zamknij