Fordon potrzebuje centrum kulturalno-komercyjnego

10.11.2010
    

10 listopada 2010 roku  podczas spotkania w Urzędzie Miasta Bydgoszcz przedstawiciele TUP Property zaprezentowali wyniki badań opinii publicznej na temat Centrum Kulturalno-Rozrywkowego, które już wkrótce ma powstać w bydgoskiej dzielnicy Fordon.

Badania wykonane przez firmy IPSOS i GFK na zlecenie inwestora firmy  TUP Property pokazują, że mieszkańcy Fordonu  potrzebują obiektu, który zaoferuje możliwość spędzenia wolnego czasu w ciekawy sposób.  Aż 89% badanych deklaruje , że będzie korzystać z oferty City Point Fordon. Szacowany przepływ klientów to 9000 osób tygodniowo.

Przede wszystkim ankietowani wskazywali na potrzebę budowy kina. Głównie  ze względu na dużą grupę młodych ludzi zamieszkujących tę dzielnicę, a także dużą gęstość zaludnienia. Wielu badanych chce, żeby w City Point Fordon znalazła się również kręgielnia. Inne branże, których potrzebują mieszkańcy Fordonu to sklepy spożywcze, artykuły dziecięce, RTV AGD, multimedia oraz kosmetyki. W Centrum powinna znaleźć się także przychodnia oferująca specjalistyczną opiekę medyczną oraz bank.

Statystyczny mieszkaniec  Fordonu wyda rocznie w części handlowej 8514 zł, a w części rozrywkowej 8614 zł.

Nowe Centrum ma powstać u zbiegu ulic Orląt Lwowskich i Peplińskiej w Bydgoszczy na działce o powierzchni około 1 ha, której właścicielem jest Miasto Bydgoszcz.  Planowany obiekt o wielkości około 12 tys. m2 będzie pierwszym tego typu miejscem w dzielnicy Fordon , oprócz części usługowo – handlowej zaoferuje ponad 1000 m2 powierzchni biurowej, która będzie własnością Miasta.

menu

Pliki cookies są używane do prawidłowego działania tej strony. Oznacza to, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji. X Zamknij