Grupa TUP kupuje centrum logistyczne w Pruszkowie

10.04.2008
    

Grupa TUP zawarła przedwstępną umowę kupna nieruchomości w Pruszkowie o powierzchni ponad 3,3 ha, na której znajduje się centrum logistyczne. Wartość netto transakcji to 12 mln zł. Przejęte centrum poszerzy budowany przez Grupę TUP portfel nieruchomości komercyjnych na wynajem. Centrum będzie wynajmowane spółce CJ International (należącej do Raben Logistics), na podstawie podpisanych już umów. – To nowoczesne centrum logistyczne, otwarte w 2004 r, zamierzamy wynajmować firmie CJ International, od której odkupiliśmy tę nieruchomość. Dzięki rezerwom terenu możemy zbudować tam jeszcze ok. 10000 m2 magazynów dla innych najemców – mówi Robert Jacek Moritz, Prezes firmy inwestycyjnej TUP.

Przejęta nieruchomość ma powierzchnię ponad 3,3 ha. Znajdują się na niej budynki o przeznaczeniu przemysłowo-biurowym oraz magazyn o powierzchni niemal 2 tys. m kw.

Nieruchomość została kupiona przez spółkę zależną TUP – System SL. Sprzedającym była firma Awik, której właścicielem jest CJ International (międzynarodowa Grupa Raben). Cena transakcji wynosi 12 mln zł netto. Podpisanie finalnej umowy kupna zaplanowane jest na 2 czerwca br. –

Kupno centrum logistycznego w Pruszkowie wpisuje się w naszą strategię. TUP z jednej strony prowadzi innowacyjne projekty inwestycyjne i rewitalizacyjne, a z drugiej buduje portfel nieruchomości komercyjnych na wynajem, który zapewnia Grupie regularne i stabilne dochody. Oprócz tego oceniamy logistykę jako branżę przyszłości– mówi Prezes.

W ciągu ostatniego roku akwizycje nieruchomości komercyjnych na wynajem Grupy TUP wyniosły ok. 100 mln zł, wśród których znajduje się centrum handlowe w Tychach. Grupa podpisała również list intencyjny związany z przejęciem 33 ha w Tarnowskich Górach, na którym powstanie (za ponad 100 mln zł) kolejowo-drogowe centrum logistyczne. Umowa najmu z CJ International została podpisana do końca maja 2015 r.

menu

Pliki cookies są używane do prawidłowego działania tej strony. Oznacza to, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji. X Zamknij