Już wkrótce wyjątkowe miasteczko w Siewierzu!

29.04.2010
    

29 kwietnia 2010r. Chmielowskie Sp. z o.o. (Spółka, podmiot zależny od TUP S.A.) zawarła z Gminą Siewierz porozumienie w sprawie budowy ekologicznej dzielnicy Siewierza. Już wkrótce w Siewierzu nad samym Zalewem Przeczycko-Siewierskim na terenie 120ha może powstać pierwsze w Polsce Eko-miasteczko, z pełną infrastrukturą, wysokiej jakości mieszkaniami i domami jednorodzinnymi, sklepami oraz powierzchnią biurową i hotelową.

Podpisane dzisiaj porozumienie określa podział obowiązków i zadań pomiędzy Gminą Siewierz
i Chmielowskie Sp. z o.o. w zakresie realizacji przedsięwzięcia inwestycyjnego.na powierzchni 70ha. Chmielowskie Sp. z o.o. zadeklarowała przeznaczenie w okresie od  IV kwartału 2010r. do końca 2015r ok. 47 mln złotych na m.in. budowę dróg wewnętrznych, sieci kanalizacyjnej i wodociągowej a także bezkolizyjnego skrzyżowania. Deklarowane zaangażowanie finansowe Gminy Siewierz w budowę infrastruktury w tym budowę dróg publicznych, kolektora sanitarnego oraz ujęcia wody pitnej wyniesie szacunkowo 7 mln zł. Zadania Gminy będą realizowane w miarę postępu budowy dzielnicy i rzeczywistych potrzeb jej mieszkańców. Jednocześnie określono przewidywany termin uchwalenia MPZP na czerwiec 2010r, co umożliwi rozpoczęcie prac budowlanych  w IV kwartale 2011.

Koncepcja zagospodarowania terenu została opracowana w październiku 2007 r. w ramach warsztatów urbanistycznych Charette (w procesie projektowania uczestniczą nie tylko urbaniści, architekci, ale także władze, społeczność lokalna i inni zainteresowani). Przy tworzeniu tego projektu współpracują także specjaliści z grupy New Broad Street – twórcy słynnych amerykańskich miasteczek Baldwin Park oraz Celebration, których koncepcja oparta została na zasadach zrównoważonego rozwoju i w efekcie oba projekty odniosły spektakularny sukces

Realizacja całego projektu przewidziana jest na 25 lat. W pierwszym etapie inwestycji na powierzchni około 44 ha powstanie nawet do 1000 jednostek mieszkalnych (mieszkania i domy), motel i hotel z największym na Śląsku kompleksem konferencyjnym, rynek oraz port dla żaglówek.

Dzisiejsze porozumienie ma kluczowe znaczenie dla realizacji naszego projektu. Po ponad dwóch latach konsultacji społecznych oraz współpracy z lokalnym samorządem mamy dziś dowód , iż władza lokalna popiera projekt eko-dzielnicy. Cieszymy się, że udało nam się zarazić naszą wizją władze lokalne Siewierza i wspólnie będziemy mieli szanse przygotowania wysokiej jakości przestrzeni do życia, która zrewolucjonizuje polski rynek deweloperski i oczekiwania klientów”.– mówi Robert Jacek Moritz, Prezes Spółki Chmielowskie i jednocześnie firmy inwestycyjnej TUP (giełdowy TUP kontroluje 100% udziałów spółki Chmielowskie).

 

menu

Pliki cookies są używane do prawidłowego działania tej strony. Oznacza to, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji. X Zamknij