Kino-Centrum Fordon – owocem współpracy samorządu i biznesu

09.03.2010
    

Coraz bliżej powstania nowego centrum kulturalno-rozrywkowego w Bydgoszczy. 9 marca 2010 Prezydent Bydgoszczy Pan Konstanty Dombrowicz i przedstawiciele firmy TUP S.A. Prezes Robert Moritz i Vice-prezes Rafał Szydłowski zawarli umowę spółki , której celem jest wybudowanie „Kino-Centrum” w dzielnicy Fordon w Bydgoszczy. Dzięki tej umowie większość przeszkód formalnych została już pokonana. 

Nowe Centrum ma powstać u zbiegu ulic Orląt Lwowskich i ulicy Peplińskiej w Bydgoszczy na działce o powierzchni około 1 ha, której właścicielem jest Miasto Bydgoszcz.  Planowany obiekt o wielkości około 12 tys. m2 będzie nowym i jednocześnie pierwszym tego typu miejscem w dzielnicy Fordon, gdzie mieszkańcy Bydgoszczy będą mogli atrakcyjnie spędzić czas – w kinie, restauracji czy po prostu na zakupach.  Ten nowoczesny obiekt oprócz części usługowo – handlowej zaoferuje ponad 1000 m2powierzchni biurowej, która będzie własnością Miasta.

Spółka Celowa, która właśnie została powołana do życia, określa szczegóły współpracy obydwu partnerów – Miasta i firmy TUP S.A. m.in. koszt i czas realizacji inwestycji oraz wzajemne zobowiązania. Od momentu zdobycia finansowania inwestycji czas realizacji projektu oceniany jest na 20 miesięcy. Koszt budowy Centrum ocenia się natomiast na ponad 70 mln złotych.

Cieszę się bardzo, że negocjacje z TUP S.A. zakończyły się podpisaniem umów. Wierzę, że tym samym szybko przejdziemy do kolejnych etapów realizacji inwestycji. Fordon, to jedna z największych dzielnic w Bydgoszczy, o ogromnym potencjale, licząca ponad 70 tys. mieszkańców. Kino-Centrum będzie pierwszym w Fordonie miejscem szeroko pojętej rozrywki rodzinnej. Poza tym, mieszkańcy, otrzymają nowoczesną filię ratusza, dzięki, której większość spraw będą mogli załatwić na miejscu, bez konieczności podróży do śródmieścia. Jednocześnie wyrażam nadzieję, że nie jest to ostatnia inwestycja w naszym mieście firmy, która nieprzerwanie poszukuje nowych trendów i niebanalnych rozwiązań”- mówi Prezydent Bydgoszczy Konstanty Dombrowicz.

 

Przed nami jeszcze wiele wyzwań. Dostępne finansowanie jest drogie a banki niechętne do współpracy. Najemcy mają ograniczone strategie rozwoju i budżety. To problemy, z którymi borykają się obecnie wszyscy inwestorzy. Obecna sytuacja makroekonomiczna sprawia, że największą szansę powodzenia mają projekty realizowane we współpracy z samorządem. Cieszymy się, ze jesteśmy jednymi z prekursorów w tej dziedzinie – mówi Robert Jacek Moritz Prezes TUP S.A.

Grupa  TUP ma doświadczenie na rynku nieruchomości. Jest właścicielem wielu obiektów komercyjnych w tym podobnego obiektu – City Point w Tychach, zarządzanego
z dużym sukcesem.

TUP SA jest firmą inwestycyjną, notowanym na GPW, która przejmuje lub tworzy firmy
o dużym potencjale wzrostu wspierając je kapitałem i doświadczeniem menadżerskim. Ideą TUP jest działanie zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej. Wśród spółek, których TUP jest obecnie inwestorem wymienić można: TUP Property, Chmielowskie, X-press Couriers, Duncon Bikes, Port Jachtowy Nieporęt, PAGI.

menu

Pliki cookies są używane do prawidłowego działania tej strony. Oznacza to, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji. X Zamknij