Kino-Centrum Fordon – zgoda Rady Miasta Bydgoszcz

16.12.2009
    

Współpraca firmy TUP i Miasta Bydgoszcz będzie obejmować realizację inwestycji polegającej na budowie centrum kulturalno-rozrywkowego z funkcjami usługowymi, handlowymi i biurowymi. Będzie to pierwszy tego rodzaju obiekt w bydgoskiej dzielnicy Fordon. Zakładana powierzchnia Centrum to ok. 12 tys. m2, na której znajdzie się wielosalowe kino, klub fitness, restauracje, kawiarnie, sklepy oraz 1000 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej.

Szacowany koszt inwestycji to około 70 milionów złotych.

Mamy duże doświadczenie w realizacji i zarządzaniu tego typu projektami. Od pięciu lat TUP Property S.A. – zależna od TUP jest m.in. właścicielem podobnego obiektu – centrum City Point w Tychach, zarządzanego z dużym sukcesem.

Jestem przekonany, że dzięki dotychczasowemu doświadczeniu firmy TUP Centrum Fordon będzie inwestycją, która odniesie sukces zarówno finansowy jak i społeczny, a City Point w Bydgoszczy stanie się popularnym miejscem, kulturalno-rozrywkowym, dla lokalnej społeczności tej bydgoskiej dzielnicy – mówi Rafał Szydłowski, Wiceprezes TUP Property.Bardzo cenne jest dla nas także partnerstwo miasta, które wnosi nie tylko dobrą lokalizację dla realizacji projektu, ale także ogromną wiedzę na temat potrzeb mieszkańców. Projekt w Bydgoszczy pokazuje, że można połączyć cele miasta z celami prywatnego biznesu.

TUP jest firmą inwestycyjną, notowaną  na GPW, która przejmuje lub tworzy firmy o dużym potencjale wzrostu wspierając je kapitałem i doświadczeniem menadżerskim. Ideą TUP jest działanie zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej. Wśród spółek, których TUP jest obecnie inwestorem wymienić można: TUP Property, Chmielowskie, X-press Couriers, Duncon Bikes, Port Jachtowy Nieporęt, PAGI.

menu

Pliki cookies są używane do prawidłowego działania tej strony. Oznacza to, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji. X Zamknij