Kolejne inwestycje Murapola w Siewierzu Jeziornej

04.05.2017
    

Chmielowskie, spółka z portfela inwestycyjnego giełdowej spółki ALTA, ma przedwstępną umowę sprzedaży działek dotyczącą sprzedaży nieruchomości o powierzchni 4 ha w Siewierzu Jeziornej. Nabywcą jest ogólnopolski deweloper Murapol, który w Siewierzu planuje budowę kolejnych budynków mieszkalnych o łącznej powierzchni ok. 16 000 m2 PUM. To kolejna umowa z tym deweloperem dotycząca terenów w Siewierzu.

Na podstawie zawartej umowy przedwstępnej Murapol ma prawo do zakupu terenu w Siewierzu Jeziornej o łącznej powierzchni wynoszącej ponad 4 ha. Na tym obszarze powstać mają kolejne budynki wielorodzinne o powierzchni co najmniej 16 000 m2 PUM. Wartość transakcji sprzedaży działek objętych nową umową zależeć będzie od ostatecznej liczby PUM, obecnie szacowana jest ona na ok. 10 mln zł. Umowa przedwstępna przewiduje zadatek w wysokości 1,2 mln zł. Rozpoczęcie budowy zaplanowano na 2020 rok, co będzie wiązało się z realizacją umowy przedwstępnej i zakupem gruntów.

Murapol na podstawie wcześniejszych umów posiada opcje na zakup terenów w Siewierzu gdzie w latach 2017, 2018 ma rozpoczynać kolejne inwestycje dotyczące budynków wielorodzinnych. Uruchomienie inwestycji będzie wiązało się z realizacją opcji zakupu gruntów pod budynki obejmujące łącznie 28 000 m2 PUM. Wartość tych transakcji obliczana będzie jako iloczyn PUM i ceny metra kwadratowego powierzchni. Najbliższa umowa sprzedaży terenów możliwa jest w połowie tego roku ponieważ Murapol planuje start prac przy 4 budynkach obejmujących 6 000 m2 PUM.

Łącznie z najnowszą umową ustalenia pomiędzy Spółką Chmielowskie i Murapolem obejmują możliwość dobudowania w Siewierzu ok. 44 000 m2 PUM.

– Plany Murapola dotyczące Siewierza Jeziornej, potwierdzone najnowszą umową, są dowodem na to, że rozwój zrównoważonej dzielnicy nabiera rozpędu. Tworzymy w Siewierzu dobre warunki dla deweloperów, którzy mogą szybko i bez przeszkód realizować swoje inwestycje. Murapol zrealizował już w Siewierzu jedną inwestycję, niemal wszystkie mieszkania w wielorodzinnym budynku znalazły już nabywców. Jednocześnie przymierza się do budowy kolejnych 4 kamienic, których budowa może rozpocząć się już w połowie bieżącego roku. Dziś zaczynamy następny etap współpracy, co potwierdza zaufanie ze strony deweloperamówi Robert Jacek Moritz, prezes ALTA, spółki do której należy Chmielowskie Sp. z o.o.

Pierwsza inwestycja Murapolu w Siewierzu jeziornej obejmująca 52 mieszkania została ukończona w listopadzie 2016 r. 12 m-cy od zakupu działki. Wraz z ukończoną już kamienicą i pozostałymi umowami inwestycje Murapola mogą sięgnąć 46 000 m2 PUM, co może przełożyć się na blisko 1000 mieszkań. Murapol potwierdza ponadto zainteresowanie możliwymi dodatkowymi zakupami terenów w Siewierzu Jeziornej, nie objętych wcześniejszymi opcjami zakupu.

Na terenie Siewierza Jeziornej działa 5 deweloperów. W dzielnicy zbudowano dotychczas 24 budynki, kolejnych 16 jest w budowie. Miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego objęte jest ok. 44 ha terenu w ramach ok. 120 ha projektu Siewierz Jeziorna. Ponad 70% obszaru uwzględnionego w planie zagospodarowania objęte jest już wstępnymi umowami sprzedaży na rzecz deweloperów. Spółka Chmielowskie, realizująca projekt budowy zrównoważonej dzielnicy, wystąpiła już do lokalnych władz o rozszerzenie terenu zawartego w miejscowym planie o kolejne blisko 19 ha gruntów, co umożliwi dalszy rozwój Siewierza Jeziornej.

– W miarę jak postępuje przygotowanie terenów pod zabudowę zyskujemy coraz więcej nieruchomości gotowych do sprzedaży deweloperom. Kolejne transakcje przybliżają moment, kiedy Spółka Chmielowskie stanie się źródłem strumienia pieniężnego, z którego korzystać będą akcjonariusze ALTA w postaci dywidendy. Taki jest strategiczny cel na najbliższe lata – dodaje Robert Jacek Moritz, prezes ALTA.

Więcej informacji

menu

Pliki cookies są używane do prawidłowego działania tej strony. Oznacza to, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji. X Zamknij