Koniec rozwoju spółki Duncon Bikes

12.08.2011
    

11 sierpnia 2011 roku Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników Duncon Bikes Sp. z o.o. podjęło decyzję o zaprzestaniu działań rozwojowych spółki i zaniechaniu produkcji asortymentu posiadanych marek (Duncon, Prodigy i Karpiel). Duncon Bikes Sp. z o.o jest podmiotem stowarzyszonym z TUP S.A. (46,53% udziału w kapitale zakładowym i głosach na Walnym Zgromadzeniu).

Działania Spółki będą zmierzały w kierunku sprzedaży asortymentu (zapasy magazynowe) oraz aktywów spółki m.in. marek, nazw towarowych i projektów.

 
Analizując wyniki finansowe firmy Duncon oraz ryzyka już ponad rok temu zaprzestaliśmy kolejnych inwestycji w ten projekt
. – mówi Robert Moritz Prezes TUP SA. W ocenie Zarządu TUP S.A. niepowodzenie projektu Duncon Bikes wynika zarówno z trudności działalności w niszowej branży (rowery do sportów grawitacyjnych), jak też z błędów w zarządzaniu Spółką.

Zarząd TUP S.A. zadecydował o utworzeniu rezerw na posiadane aktywa Spółki Duncon Bikes w księgach rachunkowych TUP S.A.

menu

Pliki cookies są używane do prawidłowego działania tej strony. Oznacza to, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji. X Zamknij