Kontrakt wartości 1,700,000.00 PLN zrealizowany!

09.05.2006
    

  9 maja 2006r podpisany został Protokół Odbioru i Przekazania Lotniska Szczecin-Goleniów.
Inwestycja obejmowała przebudowę terminali pasażerskich. EUROCONSTRUCTION Sp. z o.o. należąca do grupy kapitałowej Trans Universal Poland S.A. dokonała rozbudowy i modernizacji zadaszenia i zewnętrznej elewacji terminala przylotów w obiekcie „C”.Wartość robót przekroczyła 1,700,000.00 PLN.

W odbiorze uczestniczyli: Erbud Sp. z o.o.– odbierający i zlecający wykonanie prac oraz Euroconstruction Sp. z o.o. – przekazujący i wykonawca robót.

     Prace budowlane zostały opóźnione z powodu istotnych błędów w dokumentacji projektowej, a także ze względu na wyjątkowo mroźną zimę. Euroconstruction Sp. z o.o. dokonała we własnym zakresie uzupełnienia projektu o brakujące w nim elementy konstrukcyjne. To w konsekwencji wpłynęło na znaczne podniesienie kosztów inwestycji zarówno w kwestii ilości zużycia materiału budowlanego jak i kosztów pracy.
Pomimo szeregu przeszkód firma Euroconstruction jest bardzo dumna z realizacji tego projektu. To także bardzo ważna inwestycja dla miasta Szczecina.Dzięki nowym rozwiązaniom technicznym i modernizacji terminala, lotnisko będzie mogło obsługiwać rocznie ponad milion pasażerów oraz przyjmować jednocześnie 3-4 samoloty typu B-737.
Przecięcia wstęgi i oficjalnego otwarcia modernizowanej części terminala dokonał w dniu 22 kwietnia 2006r Premier Rzeczypospolitej Polskiej Kazimierz Marcinkiewicz. Na uroczystości obecni byli także Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Zygmunt Meyer, prezydent Szczecina Marian Jurczyk, przewodniczący Solidarności Janusz Śniadek, posłowie, władze gminne i powiatowe. Uroczyste otwarcie terminalu przylotowego na lotnisku Szczecin – Goleniów połączone było z obchodami 60-lecia lotniska w Goleniowie i nadaniem mu imienia NSZZ Solidarność.

P1010126-elewacja_zewnetrzna_1

STA60149-elewacja_zewnetrzna

menu

Pliki cookies są używane do prawidłowego działania tej strony. Oznacza to, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji. X Zamknij