MODENA NA WARSZTAT!

01.06.2006
    

Nowatorska koncepcja TUP S.A. dla projektu  w Modenie, Poznań.

W miniony poniedziałek  rozpoczęły się konsultacje społeczne, poświęcone rewitalizacji terenu należącego do dawnych zakładów odzieżowych Modeny.  Spotkania, które odbywają się na terenie nieruchomości przy Kraszewskiego21/25 są częścią warsztatów urbanistycznych zwanych Charrette.

Charrette dla Modeny to 5-dniowy cykl spotkań międzynarodowego zespołu architektów, urbanistów, którzy pracują nad stworzeniem wstępnego szkicu przyszłego zagospodarowania przestrzennego dla nieruchomości należących do dawnej fabryki odzieżowej. Szkic ten posłuży jako wzór do opracowania ostatecznego projektu architektonicznego dla inwestycji u zbiegu ulic Jackowskiego i Kraszewskiego pod nazwąMODENA PARK.

W warsztatach biorą udział architekci, urbaniści między innymi z Polski, Belgii i Niemiec; Maciej Mycielski, Konrad Grabowiecki, Jan Belina Brzozowski, Duane Phillips, Max von Trott zu Solz, Tomasz Grygiel, Malwina Łazęcka. Do udziału w spotkaniach zostali zaproszeni także przedstawiciele poszczególnych urzędów, dyr. Tadeusz Jurga z Wydziału Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta, dyr. Krzysztof Cesar z Miejskiej Pracowni Urbanistycznej, Starosta Poznański Jan Grabkowski, dyr. Leszek Kurek z Wydziału Ochrony Środowiska, dyr. Jacek Szukała i Hanna Ratajczak z Zarządu Dróg Miejskich, dyr. Andrzej Borkowski z Zespołu Zarządców Nieruchomości WAM, Konserwator Zabytków Maria Strzałko oraz Członek Rady Osiedla Jeżyce Adam Beim.

Z wyjątkiem WO?,  WUiA oraz Konserwatora Zabytków wszyscy zaproszeni wzięli udział w zaplanowanych spotkaniach.

Wczoraj odbyła się prezentacja wstępnych analiz i koncepcji dotycząca rozwiązań urbanistycznych dla MODENA PARK.   Z nieznanych nam powodów zaproszeni na nią przedstawiciele w/w urzędów z wyjątkiem Miejskiej Pracowni Urbanistycznej i przedstawiciela jednej ze wspólnot mieszkaniowych niestety nie przybyli.

 Dla TUP S.A. istotne jest, aby współtwórcy projektu zapoznali się ze specyfiką Jeżyc i samej Modeny. W oparciu o opinie i oczekiwania władz miasta Poznania, konserwatora zabytków oraz mieszkańców dzielnicy, TUP S.A. ma nadzieję na stworzenie fragmentu  miasta odpowiadającego oczekiwaniom i wymogom przyszłych mieszkańców i najemców lokali użytkowych. „Chcemy stworzyć przestrzeń przyjazną, miejsce, w którym sami chcielibyśmy mieszkać”- tłumaczy Robert Moritz prezes TUP S.A..

Celem rewitalizacji obszaru dawnej fabryki odzieżowej Modena jest stworzenie nowoczesnego osiedla, które jednocześnie zachowa walory architektury z drugiej połowy XIX w. nawiązującej do historii zakładu i samych Jeżyc.

Ostateczna prezentacja wyników Charrette połączona z konferencją prasową odbędzie się 2 czerwca o godz. 17.00 na terenie MODENY przy Jackowskiego.  Zaprosiliśmy na nią wszystkich uczestników spotkań oraz dziennikarzy.

MINOLTA DIGITAL CAMERA

 

MINOLTA DIGITAL CAMERA

MINOLTA DIGITAL CAMERA

MINOLTA DIGITAL CAMERA

MINOLTA DIGITAL CAMERA

MINOLTA DIGITAL CAMERA

MINOLTA DIGITAL CAMERA

MINOLTA DIGITAL CAMERA

MINOLTA DIGITAL CAMERA

MINOLTA DIGITAL CAMERA

MINOLTA DIGITAL CAMERA

menu

Pliki cookies są używane do prawidłowego działania tej strony. Oznacza to, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji. X Zamknij