PAGI kończy 14-letnia współpracę z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie SA

05.09.2011
    

Z końcem września 2011 r. Giełda Papierów Wartościowych kończy wieloletnią umowę współpracy z Powszechną Agencją Informacyjną S.A. („PAGI”) na eksploatację Satelitarnego Systemu Dystrybucji Informacji Giełdowych. Po 14 latach współpracy, w związku z wymianą systemu transakcyjnego, GPW zdecydowała się na zmianę technologii i w związku z tym dostawcy rozwiązań technologicznych.

PAGI świadcząca usługi transmisji danych oraz szerokopasmowego dostępu do Internetu od kilku lata stawia na intensywny rozwój. Na początku 2010 r. PAGI rozpoczęła budowę sieci telekomunikacyjnej działającej w technologii WiMax, która pozwala świadczyć usługę szerokopasmowego Internetu na obszarze Warszawy i okolic. Obecnie Spółka posiada już siedem stacji bazowych, a docelowo do końca 2012 r. powstać ma 17 stacji.

Z końcem marca br. PAGI przejęła od spółki Wavenet aktywa związane ze świadczeniem usług internetowych. Dzięki tej transakcji PAGI rozszerzyło zasięg działania i umocniło swoją pozycję na rynku Warszawy oraz okolic.

Po 14 latach doskonałej współpracy z PAGI zdecydowaliśmy się  przejść na szybsze łącza naziemne, które aktualnie są standardem na rynkach giełdowych,– mówi  Adam Maciejewski Członek Zarządu GPW. Jesteśmy bardzo zadowoleni z czternastoletniej współpracy z PAGI, której system charakteryzuje się wysoką niezawodnością, co ułatwiło nam osiągniecie jednego z najlepszych w Europie wyników w zakresie dostępności systemów informatycznych dla klienta.

Oczywiście bardzo żałujemy, ze po tylu latach owocnej współpracy rozstajemy się z Giełda – mówi Waldemar Opałka. Jednak w chwili obecnej ciężar działań firmy przesuwamy na obrzeża Warszawy, gdzie nastawimy się na współpracę z małymi i średnimi przedsiębiorstwami, gdzie oprócz naszej sieci, są ograniczone możliwości dostępu do szerokopasmowego InternetuDlatego rozwiązanie umowy z GPW nie wpłynie na sytuacje PAGI na rynku, chociaż oczywiście mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli ponownie nawiązać współpracę z tym prestiżowym klientem.

Sieć budowana przez PAGI zakłada pokrycie swoim zasięgiem obszaru zamieszkanego przez 3,1 mln mieszkańców, gdzie siedzibę ma 0,5 mln podmiotów gospodarczych. Spółka oferuje łączy o prędkości do 6 Mb/s w technologii WiMax i wyższe prędkości w innych technologii.

TUP S.A. posiada 23,95% akcji firmy PAG

menu

Pliki cookies są używane do prawidłowego działania tej strony. Oznacza to, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji. X Zamknij