Prestiżowe regaty w Porcie Jachtowym Nieporęt

24.06.2013
    

W dniach 21 -23 czerwca , w Porcie Jachtowym Nieporęt, odbyły się piąte regaty z cyklu Energa Sailing Cup. Młodzi żeglarze rywalizowali na wodach Jeziora Zegrzyńskiego o Puchar Mazowsza.

Energa Sailing Cup to cykl najważniejszych regat klasy Optimist grupy „A” odbywających się w całej Polsce. Wcześniej odbyła się już rywalizacja w Giżycku, Kamieniu Pomorskim, Krakowie (z powodu braku wiatru w Krakowie nie przeprowadzono jednak żadnego wyścigu) i Gdyni. Zawodnicy, którzy biorą udział w regatach gromadzą punkty do łącznej klasyfikacji końcowej. Czterdziestu najlepszych żeglarzy cyklu weźmie udział w wielkich regatach finałowych Programu w Sopocie (24-25.08). Nagroda dla zwycięzców to dołączenie, na kolejny sezon, do specjalnie utworzonego programu stypendialnego ENERGA Sailing Development Program. Łącznie, aż trzynastu żeglarzy otrzyma od Polskiego Związku Żeglarskiego i Grupy ENERGA wsparcie finansowe na kontynuowanie sportowej kariery.

 

menu

Pliki cookies są używane do prawidłowego działania tej strony. Oznacza to, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji. X Zamknij