Projekt rewitalizacji fabryki w Środzie Wielkopolskiej – nowe Warunki Zabudowy

06.09.2012
    

TUP Property – podmiot zależny od giełdowej Spółki TUP, otrzymał w dniu 5 września 2012r. informację o otrzymaniu prawomocnej decyzji o nowych warunkach zabudowy dla nieruchomości w Środzie Wielkopolskiej.

Warunki zabudowy dla inwestycji obejmują zmianę sposobu użytkowania budynku pofabrycznego na budynek mieszkalny wielorodzinny z lokalem usługowym.
Dzięki nowym warunkom zabudowy powstanie 21 mieszkań o powierzchni od 75 m kw do 130 m kw.
Inne parametry projektowanej inwestycji to 2 142 mkw PUM, powierzchnia zabudowy obiektu wynosi 1 142 m kw., a kubatura budynku 13 548 m3.

Dzięki współpracy z Wojewódzkim Urzędem ochrony Zabytków Spółka otrzymała zgodę na zmianę geometrii dachu, co pozwala na wykorzystanie poddasza w celach mieszkaniowych czyli wykorzystanie wszystkich trzech kondygnacji budynku.

Historia rewitalizowanej nieruchomości, która znajduje się w centrum miasta, sięga czasów średniowiecza. Wówczas mieścił się tam klasztor dominikański. Obiekt Spółki objęty jest nadzorem konserwatora zabytków. W latach ubiegłych w rewitalizowanym obiekcie mieściła się szwalnia odzieży Spółki Roda (także z Grupy Kapitałowej TUP).

– Akceptacja koncepcji przebudowy przez Wspólnotę Mieszkaniową z sąsiedniej posesji daje szansę na rewitalizację nie tylko samego obiektu ale i jego  najbliższego sąsiedztwa – twierdzi szef projektu Mariusz Klonowski.

 

menu

Pliki cookies są używane do prawidłowego działania tej strony. Oznacza to, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji. X Zamknij