Regaty Zakończenia Sezonu w Siewierzu

15.09.2013
    

15 września 2013 roku nad Zalewem Przeczycko-Siewierskim odbyły się, zorganizowane przez TUP S.A. oraz Urząd Miasta i Gminy Siewierz, Regaty Zakończenia Sezonu.

15 września 2013 roku nad Zalewem Przeczycko-Siewierskim odbyły się, zorganizowane przez TUP S.A. oraz Urząd Miasta i Gminy Siewierz, Regaty Zakończenia Sezonu. W zawodach wzięło udział 23 zawodników, którzy debiutowali na wodzie w lipcu tego roku, podczas półkolonii żeglarskich. Regaty rozegrano w dwóch klasach Optymist i RS Tera.

W klasie Optymist I miejsce zajął Kacper Kostarz, II miejsce Marta Gryczka, a miejsce III Aleksandra Machura. Łódki Optymist zostały wypożyczone z działającego nad Zalewem Przeczycko- Siewierskim, we wsi Boguchwałowice klubu żeglarskiego Champion, z którego pochodził także najmłodszy, 6 letni uczestnik regat. W klasie RS Tera, w której w dwóch wyścigach eliminacyjnych ścigało się w sumie 15 zawodników najlepszy wynik osiągnął Piotr Klimaszewski, na II pozycji do mety dotarł Kacper Borkowski, a za nim z trzecim rezultatem Jakub Jakóbczyk.

Zdobywca I miejsca w klasie RS Tera otrzymał od firmy TUP S.A. nagrodę niespodziankę w postaci tygodniowego wakacyjnego szkolenia żeglarskiego z najlepszym klubem szkoleniowym w Polsce UKS FIR , które odbędzie się w przyszłym roku, w Pucku. Burmistrz Miasta Siewierz Zdzisław Banaś oraz Robert Jacek Moritz Prezes TUP S.A., inwestora projektu Siewierz Jeziorna, wspólnie zadeklarowali wolę organizacji kolejnych żeglarskich inicjatyw nad Zalewem.

menu

Pliki cookies są używane do prawidłowego działania tej strony. Oznacza to, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji. X Zamknij