Rusza projekt rewitalizacji XV-wiecznego kościoła dominikańskiego

06.10.2011
    

Zarząd TUP Property podjął decyzję, że we współpracy z Burmistrzem Środy Wielkopolskiej podejmie się rewitalizacji średniowiecznego budynku, w którym w XV wieku mieścił się kościół dominikański. W planach jest przekształcenie tego zabytkowego obiektu na budynek o funkcji mieszkaniowo-usługowej.

TUP Property od czterech lat jest w właścicielem zabytkowego obiektu, dawnego kościoła dominikańskiego, znajdującego się w samym centrum Środy Wielkopolskiej, na terenie objętym nadzorem konserwatorskim, obok rynku Starego Miasta. Znajdują się tam m.in. objęte rejestrem zabytków mury gotyckie XV wiecznej kaplicy klasztornej. Do tej pory budynki na tym terenie były częścią zakładów szwalniczych RODA.
Budynek dawnych zakładów RODY jest interesującym obiektem, który nie powinien stać opustoszały. Dlatego zdecydowaliśmy się przywrócić ten zabytek miastu i jego mieszkańcom – mówi Robert Moritz Prezes Zarządu TUP Property. Jako firma, której misją jest realizacja projektów w oparciu o rewitalizację przestrzeni miejskiej uważamy że będzie to bardzo ciekawe przedsięwzięcie, które pozwoli na ożywienie zarówno architektoniczne, jak i społeczne tego 20- tysięcznego miasta.

TUP Property planuje zmianę funkcji obiektu na mieszkalno-usługową z małym handlem. Przewiduje się stworzenie od 2000m2 do 3000m2 powierzchni mieszkaniowej, o przystępnych, niewygórowanych cenach. Docelowym klientem będą mieszkańcy Środy Wielkopolskiej. W chwili obecnej firma rozpoczyna prace urbanistyczne oraz starania o zmianę przeznaczenia budynku i WZiZT

Projekt rewitalizacji tego obiektu wydaje się nam bardzo interesujący i potrzebny Środzie Wielkopolskiej –  mówi Wojciech Ziętkowski Burmistrz Miasta. Chętnie nawiążemy współpracę z firmą TUP Property i pomożemy w realizacji tej inwestycji.
menu

Pliki cookies są używane do prawidłowego działania tej strony. Oznacza to, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji. X Zamknij