Sprzedaż terenów inwestycyjnych FOREST HILL

28.06.2012
    

28 czerwca 2012 roku Forest Hill spółka z ograniczoną odpowiedzialnością podpisała z firmą Murapol S.A. umowę przedwstępną dotyczącą sprzedaży części terenu inwestycyjnego położonego w Katowicach przy ul. Bażantów.

Firma Murapol kupuje od spółki Forest Hill  2,81ha położonych w pólnocno-wschodniej części nieruchomości. Przyrzeczona warunkowa umowa sprzedaży nieruchomości zostanie zawarta w terminie do 14 grudnia 2012r. jeżeli zostaną spełnione dodatkowe warunki.

Wartość transakcji wynosi 8 000 000 zł netto. Płatność nastąpi w trzech ratach, ostatnia rata jest płatna do 31 grudnia 2013 roku.

Uchwalony w maju 2011 roku Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego dla tej nieruchomości umożliwia budowę do 50 000 m2 powierzchni mieszkalnej, czyli około 750 mieszkań dla 2500 mieszkańców. Dodatkowo przewiduje przestrzeń komercyjną.

Murapol S.A. otrzymała od Forest Hill zgodę na dysponowanie nieruchomością, celem ubiegania się o pozwolenie na budowę. Rozpoczęcie prac budowlanych może nastąpić po zawarciu umowy przenoszącej własność nieruchomości na Murapol S.A.

Forest Hill jest spółką celową powołaną do realizacji projektu Forest Hill. Spółka jest podmiotem zależnym od TUP Property S.A. i należy do Grupy Kapitałowej TUP (TUP S.A. posiada 100% akcji i głosów na WZA TUP Property S.A.).

menu

Pliki cookies są używane do prawidłowego działania tej strony. Oznacza to, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji. X Zamknij