Środa Wielkopolska szwalnią Europy.

11.12.2006
    

TUP S.A. planuje budowę nowoczesnej szwalni w Środzie Wielkopolskiej. Dzięki nowej fabryce firma Roda, spółka córka TUP S.A. zatrudni kolejnych pracowników i będzie mogła sprostać rosnącemu na rynku zapotrzebowaniu na usługi w zakresie konfekcjonowania odzieży.Roda, firma z długoletnim doświadczeniem na rynku europejskim, od lat szyje dla wymagających kontrahentów niemieckich, angielskich także włoskich. W tym roku do Rody zaczęli się także zgłaszać polscy klienci, reprezentanci uznanych na rynku odzieżowym, marek. Przy obecnym boomie w branży usług szwalniczych zasoby, którymi dysponuje Roda są niewystarczające. „Od kilku miesięcy mamy coraz więcej zamówień, niestety za małe siły przerobowe. Nasi klienci już od dłuższego czasu namawiają nas na zwiększenie produkcji. Przy dzisiejszych zasobach nie jesteśmy w stanie w pełni zaspokoić nawet ich potrzeb, a wciąż zgłaszają się nowi klienci”- tłumaczy Joanna Klatkowska Kierownik Projektu Modena. Oprócz zagranicznych kontrahentów, których zamówienia stanowią 65 % produkcji zwiększa się także produkcja własna firmy. Roda przejęła bowiem prawo do zarządzania marką Modena. Co oznacza, że kolejne kolekcje płaszczy i kostiumów sygnowane znakiem towarowym Modena, będą szyte właśnie w Rodzie. Firma juz rozpoczęła prace nad kolekcja wiosenną. W 2007 roku planuje produkcje krótkich serii klasycznych płaszczy i kostiumów, o które pytają klientki Modeny.

     „ Zdajemy sobie sprawę, że Roda, aby sprostać potrzebom swoich klientów i zrealizować swoje ambitne plany rozwoju, potrzebuje nowoczesnego parku maszyn i przede wszystkim większej ilości pracowników, dlatego zdecydowaliśmy się na tę inwestycje.” – tłumaczy prezes TUP S.A. Robert Jacek Moritz. Rozpoczęcie budowy planowane jest na wiosnę 2007 roku. Konstrukcje hali wykona firma Euroconstruction, należąca także do grupy kapitałowej TUP S.A.

 

menu

Pliki cookies są używane do prawidłowego działania tej strony. Oznacza to, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji. X Zamknij