W Miasteczku Siewierz ciepło mogą dostarczyć pompy ciepła

21.06.2011
    

20 czerwca 2011 roku firma TUP S.A. podpisała List Intencyjny z polskim producentem pomp ciepła firmą Nateo. Celem listu jest wdrożenie programu pilotażowego w kwartale pokazowym Miasteczka.

„Miasteczko Siewierz Jeziorna to inwestycja notowanej na warszawskiej GPW firmy TUP S.A. Celem tej inwestycji jest stworzenie na 120 ha nowoczesnego, zrównoważonego miasta ogrodu. „Mamy już zrównoważony plan architektoniczno-urbanistyczny teraz poszukujemy rozwiązań strukturalnych, które pozwolą przyszłym mieszkańcom Miasteczka ograniczyć emisję dwutlenku węgla i oszczędzać wodę”.- mówi Dyrektor Projektu Joanna Wis-Bielewicz.

W kwartale pokazowym, nad pozwoleniem na budowę, nad którym pracują obecnie specjaliści zaangażowani przez firmę TUP S.A., znajdzie się ponad 100 jednostek mieszkaniowych – domów szeregowych, bliźniaków, domów jednorodzinnych i mieszkań w willach miejskich. Zespół inżynierów z firmy Nateo dołączy do ekipy projektowej i zaproponuje strategiczne rozwiązania grzewcze dla Miasteczka. Wartość programu pilotażowego w kwartale pokazowym może sięgnąć 2 milionów złotych.Poniżej plan koncepcji kwartału pokazowego.
menu

Pliki cookies są używane do prawidłowego działania tej strony. Oznacza to, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji. X Zamknij