Więcej terenów w Siewierzu Jeziornej objętych miejscowym planem zagospodarowania

12.05.2017
    

Rada Miasta i Gminy Siewierz na wniosek spółki Chmielowskie, spółki z portfela inwestycyjnego giełdowej spółki ALTA, rozszerzyła obszar miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (MPZP) o kolejne 19 ha. Obecnie miejscowym MPZP w Siewierzu Jeziornej objęte jest ok. 63 ha terenu co stanowi ponad połowę całego obszaru dzielnicy.

Spółka Chmielowskie rozwijająca projekt zrównoważonej dzielnicy Siewierz Jeziorna wystąpiła o rozszerzenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w październiku 2016 r. Władze Miasta i Gminy Siewierz 11 maja 2017 r. jednogłośnie przyjęły propozycję zmian i zaprezentowaną koncepcję planistyczną.

Zmiany obejmują powiększenie terenu objętego MPZP o 18,6 ha, zmianę układu komunikacyjnego, w tym budowę wielopoziomowego skrzyżowania z DK1 oraz zmianę przeznaczenia niektórych działek projektu Siewierz Jeziorna. Zwiększenie obszaru objętego MPZP ułatwi i przyspieszy zagospodarowanie terenu, a w szczególności usprawni komunikację dla zaprojektowanej strefy handlu, usług i kultury, która docelowo obejmie ponad 20 000 m2 powierzchni użytkowej.

– To bardzo dobra informacja dla mieszkańców Siewierza, deweloperów planujących tam inwestycje i inwestorów ALTA. Dzięki rozszerzeniu i modyfikacji planu otwieramy drogę do przebudowy skrzyżowania drogi dojazdowej do naszej dzielnicy z drogą krajową nr 1. To bardzo ważne w kontekście poprawy bezpieczeństwa, szczególnie że trwają rozmowy na temat budowy centrum handlowo usługowego w bezpośrednim sąsiedztwie. Zwiększa się również obszar, który będziemy mogli oferować deweloperom pod budowę kolejnych budynków. Wierzymy, że sprzedaż kolejnych działek może przyspieszyć. Obecne umowy przewidują budowę ok. 1000 mieszkań do 2020 roku. mówi Robert Jacek Moritz, prezes ALTA.

Więcej informacji

 

menu

Pliki cookies są używane do prawidłowego działania tej strony. Oznacza to, że będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji. X Zamknij